Let's boycott Nobel Peace Prize from Norway because of "Legal Kidnapping" there!
Kosmetyki z mlekiem klaczy

Pamiętajmy o potrzebach i emocjach zwierząt

Pamiętajmy o potrzebach i emocjach zwierząt

Nie dla wszystkich zwierząt będzie to jednak czas w pełni szczęśliwy. Wiele czworonogów, które miały być gwiazdkowym prezentem, trafi później do schronisk. Pamiętajmy o potrzebach i emocjach zwierząt w okresie Nowego Roku.

 

 

 

Bezbronne, niewinne, porzucone
Są słodkie. Niewielkie, puchate, niezwykle żywiołowe. Szczeniaki, bo o nich mowa, często wbrew woli obdarowywanych stają się gwiazdkowym prezentem. Pamiętać należy, że zwierzęta to nie rzecz, a ich posiadanie to wielka odpowiedzialność.

W tym roku do Schroniska „Na Paluchu” trafia wyjątkowo dużo szczeniąt. Pomimo wielu adopcji, stale przyjeżdżają nowe maluchy i obecnie jest ich tam ponad 50! Wspólnie możemy dopomóc tym bezbronnym czworonogom znajdując im odpowiedzialny dom – niech nie dorastają w schronisku. Więcej informacji o najmłodszych podopiecznych „Palucha” w wydarzeniu na portalu Facebook.

Decydując się na szczeniaka, należy jednak pamiętać, że posiadanie w domu takiego szkraba, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Trzeba mieć również na uwadze, że psy żyją kilkanaście lat – kiedyś mogą być chore i wymagające od nas szczególnej troski. Adoptując psa zobowiązujemy się dać mu dom na całe jego życie.

Rozważając adopcję warto zasięgnąć rady znajomych lub specjalistów. Należy wiedzieć, jak wygląda opieka nad psem, jak wychować szczeniaka, a także jakie są koszty jego utrzymania czy usług weterynaryjnych.

Szczegółowe informacje na temat adopcji można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu (22) 846 02 36 lub (22) 868 15 79, a także na stronie www.napaluchu.waw.pl.

Groźne fajerwerki
Okres świąteczno-noworoczny to czas kiedy do Schroniska „Na Paluchu” trafia najwięcej zwierząt. Niekiedy czworonogi znajdują się tam z powodu zaniedbań właścicieli. Pamiętać należy, że zwierzęta działają instynktownie, a to właściciel jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo swojego pupila.

O tych zasadach należy pamiętać zwłaszcza w sylwestra. Wtedy to psy wystraszone odgłosem petardy czy sztucznych ogni mogą wpaść w panikę i zacząć uciekać. Mogą wtedy zerwać się ze smyczy, szelek, a także przeskoczyć nawet przez wysokie ogrodzenia. Dlatego też w nadchodzącym czasie:

Nie spuszczajmy zwierząt ze smyczy;
Sprawdzajmy czy obroża, szelki są dobrze założone i nie mają uszkodzeń;
Zaczipujmy psa i załóżmy adresatkę;
Jeśli pies bardzo boi się fajerwerków, po konsultacji z weterynarzem, zakupmy środki uspokajające dobrane do masy i stanu zdrowia czworonoga.
Praca „Palucha” w okresie świąteczno-noworocznym

 

Schronisko będzie otwarte dla adoptujących i odwiedzających również na przełomie grudnia 2016 i stycznia 2017 r. Poniżej szczegółowe godziny otwarcia:

sobota, 31 grudnia (sylwester), w godz. 12.00-14.00
niedziela, 1 stycznia (Nowy Rok) – nieczynne.

W pozostałe dni schronisko pracować będzie bez zmian. Poszukiwanie i odbiór zaginionych zwierząt codziennie w godzinach 10.00-18.00.

Sami zobaczcie, jak zmieniła się Warszawa
Dzięki prowadzeniu systematycznych działań na rzecz zwierząt skala ich bezdomności stale maleje. Obecnie w Schronisku „Na Paluchu” przebywa niespełna 800 zwierząt. W grudniu 2006 roku było ich tam prawie 1800. To wynik akcji promocyjnych, takich jak „Adoptuj warszawiaka” czy Warszawski Dzień Zwierząt, ale również czipowania oraz sterylizacji i kastracji czworonogów prowadzonej przez miasto. Przez ostatnie 10 lat w stolicy zaczipowano niemal 90 tysięcy zwierząt, a od 2012 roku do dziś zabiegom sterylizacji i kastracji poddano blisko 6700 czworonogów. W latach 2007-2016 Schronisko „Na Paluchu” zapewniło opiekę ponad 29 000 bezdomnych zwierząt. Dowiedz się więcej: samizobaczcie.pl


Komentarze

Podobne informacje

Sprzątnęli po huraganie, zaczynają sadzić las

Sprzątnęli po huraganie, zaczynają sadzić las

2017-03-29 14:04:21

Przez dziewięć miesięcy leśnicy z Nadleśnictwa Kozienice (RDLP w Radomiu) usuwali połamane przez ubiegłoroczny huragan drzewa. W końcu na zniszczonym terenie zaczynają sadzić drzewa.


Śnieżyca rozkwitła na dobre

Śnieżyca rozkwitła na dobre

2017-03-23 23:11:50

Chwilowe ochłodzenie wydłużyło okres kwitnienia śnieżycy wiosennej. Warto się spieszyć, gdyż kwitnie ona wyłącznie przez trzy tygodnie w roku. Na terenie poznańskiej dyrekcji LP można ją podziwiać w Rezerwacie Śnieżycowy Jar.


[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

[VIDEO] Sadzonki już ruszają do lasu

2017-03-20 08:51:54

Pierwsze, wiosenne promienie słońca dla leśniczego-szkółkarza są znakiem, że czas sadzić drzewa. Wiele osób sądzi, iż leśniczy, aby wyhodować np. dąb, chodzi po lesie sadząc żołędzie, to rzeczywistość wygląda inaczej.


Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

Wawer: Wiosenna wymiana nasion w Wawerskim Centrum Kultury

2017-03-08 12:19:51

Wawerskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich ogrodników z Wawra i całej Warszawy na wiosenną wymianę nasion. Ogrodniczą wiosnę zaczynamy od wysiewów i koniecznie potrzebujemy do tego celu nasion. Możemy je kupić w sklepie albo zebrać we własnym ogrodzie.


Wieści z ptasiego świata

Wieści z ptasiego świata

2017-03-02 15:02:59

Nadszedł czas powrotów ptaków z zimowisk, wkrótce zacznie się okres godowy, wysiadywanie jaj i bardzo pracowity okres wychowywania piskląt.


[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

[VIDEO]: Ekologiczne ciepło dla Poznania

2017-02-09 12:43:02

Pierwszy w Europie odzysk ciepła z procesów przemysłowych na potrzeby ogrzewania miejskiego Ekologiczne ciepło dla ponad 30 budynków na Wildzie i Dębcu, w tym dla szpitala HCP Zmniejszenie lokalnej emisji dwutlenku węgla o ponad 1000 ton rocznie


Usuwanie drzew i krzewów po nowemu

Usuwanie drzew i krzewów po nowemu

2017-02-08 10:07:39

Od początku bieżącego roku weszła w życie ustawa z dnia 16 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach (Dz. U. 2016, poz. 2249). Wprowadza ona między innymi ważne zmiany w systemie przepisów dotyczących usuwania drzew i krzewów, obowiązku uzyskania zezwolenia na ich usunięcie, opłat za usunięcie i kar za usunięcie niezgodne z przepisami.


Wielkie liczenie ptaków

Wielkie liczenie ptaków

2017-02-02 12:22:08

W ostatni weekend w większości nadleśnictw na terenie Polski odbyło się Zimowe Ptakoliczenie. Jednym z nadleśnictw, które brało udział w akcji było Nadleśnictwo Olsztynek (RDLP w Olsztynie).


Laury dla: Trzech muszkieterów

Laury dla: Trzech muszkieterów

2017-01-28 19:13:54

Prawie 150 autorów nadesłało zdjęcia na 16. edycję konkursu „Leśne Fotografie". Zwyciężyła praca Zbigniewa Kożuchowskiego z Kolbuszowej przedstawiająca młode lisy przed norą.


Sosna (nie)zwykła

Sosna (nie)zwykła

2017-01-18 19:20:13

Cykl o niezwykłych sosnach, to kilkuminutowe filmiki zamieszczane przez Pawła Mrowińskiego na kanale YouTube. Do   tej pory powstało już dziesięć odcinków serii, a bohaterkami poszczególnych filmów były m.in.: sosna himalajska, sosna syberyjska, sosna jednoigielna czy sosna Coultera.